Jesteś dla siebie ważna? Zaszczep się

Dwie dziewczyny z rowerami śmieją się i jedzą lody

Lubisz dbać o siebie?
Zadbaj bardziej

Szczepienie przeciw HPV może wydawać Ci się jakąś zdrowotną nowinką i czymś zbędnym. To dlatego, że w Polsce (inaczej niż w innych krajach) przez lata za mało się o tym mówiło. W rzeczywistości w wielu miejscach na świecie szczepienie przeciwko HPV zaczyna być już traktowane jako coś tak podstawowego jak badanie krwi, wizyta u dentysty czy cytologia.

Jeśli czujesz, że warto inwestować w siebie, swoje zdrowie, swoją przyszłość – dbasz o dietę, pijesz wodę, chodzisz na fitness, do fryzjera, na manicure, na kursy podnoszące kwalifikacje, inwestujesz w swoje zainteresowania – to do tej listy dopisz jeszcze szczepienie przeciw HPV.

Jak bardzo jesteś dla siebie ważna?

Jeszcze jedno – zanim zdążysz pomyśleć, że jest to zbędny wydatek albo fanaberia, spójrz na nie jak na coś, co może być game changerem dla Twojej przyszłości: spokój o zdrowie, szansa na zdrowe życie seksualne, być może urodzenie dziecka… Ile to jest dla Ciebie warte?

Młoda kobieta z długimi włosami w szarym golfie
Młoda kobieta z długimi włosami w szarym golfie

Jeśli jesteś dla siebie ważna, to pozwól sobie skorzystać z ochrony przed konsekwencjami HPV. To nie jest luksus. To jest możliwość dostępna na wyciągnięcie ręki i Twój wybór. Kwestia priorytetów.

Niniejszy materiał został dostarczony przez MSD Polska Sp. z o.o. jako ogólna informacja dla pacjentów. Pierwszym źródłem informacji na temat Pana/Pani stanu zdrowia i przebiegu leczenia powinien być lekarz prowadzący, dlatego w razie jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia i przebiegu leczenia proszę zwrócić się do swojego lekarza. Niniejsza informacja nie zastępuje porady lekarskiej. Zawsze, przed zastosowaniem porad zawartych w niniejszym materiale, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.